5 найнебезпечніших древніх методів контрацепції

Я соромлюсь свого тіла

Питання, що робити, аби запобігти небажаній вагітності, хвилювало людство з давніх часів. Не секрет, що в усі часи жінки цікавилися дієвими методами контрацепції. У кращому випадку, старовинні методи будувалися на марновірствах і ніяк не впливали на шанси завагітніти. Але іноді використовувані методи були настільки небезпечні для здоров’я, що могли вбити жінку.

Відомий рецепт, який застосовувався в Стародавньому Єгипті: жінки використовували пасту на основі крокодилячого посліду, кальцинованої соди та меду.15

Залишається тільки гадати, скільки ртуть забрала життів. Адже колись жінкам її рекомендували пити у протизаплідних цілях. А вчені були зачаровані цим відкриттям.

Лікарі Стародавньої Греції радили жінкам випивати воду, в якій ковалі охолоджували метал. Вважалося, що це допомагало жінкам контролювати зачаття.

Щоб запобігти небажаній вагітності, Клеопатра використовувала морські губки, змочені у винному оцті.

Але найнебезпечніший метод використовували в Давньому Китаї. Наложниці імператора пили вбивчу суміш ртуті і свинцю, яка призводила до відмови нирок, ушкодження мозку і навіть до смерті.kitay3