Як правильно проводити самоогляд грудей? Інструкція від Людмили Шупенюк

Я соромлюсь свого тіла

Підійдіть до дзеркала в теплому приміщенні з хорошим правильним освітленням:

1) Підніміть руки вгору. В першу чергу, необхідно звернути увагу на розмір і симетричність грудей. Якщо явно одна стає більшою ніж інша – це привід звернутися до лікаря. Так, ми можемо оцінити стан сосків: втягнуті вони, чи ні; стан шкіри: чи немає почервоніння, змін на шкірі, так званої, «лимонної скоринки»; чи немає ямочок або, навпаки, опуклостей.

osmotr 1

2) Після цього, напружте руки, поставивши їх на пояс. Напружте грудний м’яз. Перевірте, чи немає утворень або впадин. Далі – пальпація молочної залози, тобто, дослідження за допомогою рук. Огляд проводиться не кінчиками пальців, а всіма фалангами. Покладіть праву руку на молочну залозу і пройдіть нею по колу.

osmotr 2

3) Обстеження соска. Прощупайте і натисніть на нього, щоб переконатися, що немає виділень. У нормі у жінки, яка не годує грудьми, виділень бути не повинно.

osmotr 3

4) Дослідження пахвових впадин. Перевірте, чи немає збільшених лімфатичних вузлів. Якщо є – це привід звернутися до лікаря. Це може свідчити, або про якийсь запальний процес в молочній залозі, або, один із симптомів онкопатології.

osmotr 4