Як відрізнити алергію від псевдоалергії?

Я соромлюсь свого тіла

Крім алергічних реакцій організму на подразники, існують ще й помилкові. Як же відрізнити справжню алергію від псевдоалергії?

Справжня алергія – це  дуже сильна реакція організму на фактори навколишнього середовища, які сприймаються як небезпечні, хоча такими можуть і не бути. Це захворювання імунної системи, яке найчастіше є спадковим.

Псевдоалергія (або харчова непереносимість) – це процес, що за своїми симптомами схожий на алергію, але при цьому він не супроводжується проблемами з імунною системою. Виникає через гастроентерологічні проблеми.

Часто псевдоалергія виникає внаслідок нестачі в організмі певних ферментів, необхідних для перетравлення деяких продуктів.

У дітей дерматологічні проблеми найчастіше виникають через харчову алергію. Щоб виявити причину захворювання, необхідно здати аналіз крові на основні харчові алергени.

Найбільш поширені харчові алергени у школярів:

  • овочі та фрукти – 55 %;
  • яйця – 29 %;
  • коров’яче молоко – 17 %;
  • риба – 15 %.

Інша причина алергічної реакції у дітей  – проблеми з шлунково-кишковим трактом. Для перевірки необхідно зробити ультразвукове дослідження. Перед цим необхідно обов’язково проконсультуватися з гастроентерологом!