Як зрозуміти, що ви хворі тонзилітом?

Я соромлюсь свого тіла

Тонзиліт – це інфекційне захворювання, яке вражає одну або кілька мигдалин, викликане бактеріальною або вірусною інфекцією. Основний симптом – біль в горлі.

Іншими симптомами захворювання є:

– біль в горлі при ковтанні;

– першіння в горлі;

– неприємний запах із рота;

– кашель;

– відчуття чужорідного тіла в горлі.

vlcsnap-2016-04-26-13h56m11s252

Крім цього, можливе відчуття нездужання, дратівливість, швидке стомлення, підвищення температури, головний біль, а також дискомфорт в області серця.

Захворювання може протікати в гострій або хронічній формі. Традиційна назва гострого тонзиліту – ангіна. Загостренням хронічного тонзиліту є переохолодження, перевтома або ослаблення імунітету під іншими факторами.

Причиною хронічного тонзиліту може стати не тільки ангіна, але і запальні процеси в порожнині рота, наприклад, хворі зуби. Крім цього, захворювання сприяє постійному ускладненні дихання носа через викривлення носової перегородки.

Хронічний тонзиліт послаблює імунну систему і сприяє зараженню здорових органів. Найчастіше під ризик потрапляють серце і нирки.

Гострий тонзиліт ділиться на такі форми:

– катаральна ангіна;

– лакунарна ангіна;

– фолікулярна ангіна;

– фібринозна ангіна;

– флегмонозна ангіна;

– герпетична ангіна;

– виразково-некротична ангіна.

Щоб запобігти захворюванню тонзилітом, необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, а також підтримувати в чистоті навколишнє середовище. Необхідно стежити за станом порожнини рота і зубів. Також важливо правильно харчуватися і зміцнювати здоров’я фізичними навантаженнями.