Перевіряємо прикус у дитини

Я соромлюсь свого тіла

Зміна зубів з молочних на корінні – важливий етап на шляху дорослішання дитини. Цей процес завжди досить тривалий і неприємний.

Молочні зуби з’являються на 4-6 тижні ембріогенезу, а ось формуються набагато пізніше. Саме тому новонародженому слід вживати багато кальцію, який є в молоці матері.

Перші зуби у дитини з’являються в період від півроку до року. А ось зміна молочних на корінні відбувається в 1 класі, тобто, у віці 6-7 років. Тільки лиш ікла міняються пізніше всіх інших зубів в 13 років.

Перед випадінням зуба відбувається проростання молярів. І тільки в останню чергу з’являються «зуби мудрості». Це відбувається у віці 18-25 років.

Якщо зміна зубів супроводжується болем, необхідно проконсультуватися з дантистом.

Під час цього життєвого процесу потрібно дотримуватися гігієни порожнини рота, а також правильно харчуватися. Їсти потрібно продукти, що містять кальцій. Крім цього, варто вживати вітаміни і мінерали.

Для того, щоб перевірити прикус у дитини, слід звернутися до ортодонта. Однак можна це зробити і в домашніх умовах. Кожен зуб верхнього ряду повинен стикатися з двома знизу. Корінні зуби й ікла повинні виступати трохи в сторони у порівнянні з нижніми зубами. Верхні різці перекривають нижні не більш, ніж на 1/3. Також нормальним вважається прикус, коли верхні і нижні різці не перекривають один одного. Так називається прямий прикус.

У людей з фізіологічним прикусом обличчя практично симетричне.

Неправильний прикус потрібно виправляти, так як він може відображатися на здоров’ї, а також мовленні дитини.

Фахівці стверджують, що краще за все виправляти прикус у віці 5-6 років. Саме в цьому віці можна направити зростання щелеп і зубів.