PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9ImVrc3RyYXNlbnMuc3RiLnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

Як діагностувати стан імунітету за аналізом крові

07.04.2016

Лейкоцити – це умовна назва групи клітин, що іменуються також «білою кров’ю» (грец: leyko – білий, kytos – клітина).

Англійська абревіатура WBC, що з’являється в сучасних бланках аналізів, означає White Blood Cells, тобто в дослівному перекладі: «білі клітини крові».

Види і функції лейкоцитів

Група містить п’ять підгруп, кожна з яких має власні функції, але в цілому завдання лейкоцитів полягає в забезпеченні імунітету організму.

leiko

У результатах аналізу крові показники цих підгруп записуються в процентах по відношенню до загальної кількості лейкоцитів. У блоці вище наведені середні арифметичні дані від норм кожної підгрупи для дорослих чоловіків і жінок. Клікнувши на посилання з назвою відповідної групи лейкоцитів, ви отримаєте детальну інформацію про кожну з них: функції, норми для всіх вікових груп, і причини відхилення від норми.

Але діагностичне значення має не тільки процентне відхилення від норми якийсь підгрупи лейкоцитів, але також і відхилення від норми загальної кількості всіх лейкоцитів. Перш ніж говорити про відхилення, давайте визначимося які ж …
Вікові норми лейкоцитів в крові

На відміну від показників “червоної крові”, де норма після початку менструального циклу у жінок (після 12 років) відрізняється від чоловічої, норми лейкоцитів залежать тільки від віку, і не залежать від статі.

leiko2

В даній таблиці використовуються одиниці вимірювання в порядках WBC х 109/ л, які є найбільш поширеними у вітчизняній медицині. Якщо ваша лабораторія використовує інший формат, то для оцінки свого аналізу ви можете використовувати наш розшифровщик, де ви зможете самостійно вказати потрібні одиниці вимірювання.

А зараз, знаючи норми лейкоцитів, розглянемо причини відхилення від норми.

Лейкоцити підвищені

Стан, при якому кількість лейкоцитів в аналізі крові буде вище норми, називається лейкоцитоз.

Лейкоцитоз може спостерігатися в абсолютно здорових людей. У такому випадку мова йде про фізіологічному лейкоцитозі. Він можливий після значних фізичних і емоційних навантажень, а також в першому-другому триместрі вагітності.

У разі ж, якщо нічого подібного під час здачі аналізу крові не було, то слід задуматися про захворювання. Як правило, зростання лейкоцитів говорить про бактеріальної або вірусної інфекції, алергії, станах, що призводять до омертвіння власних клітин (важкі травми з размозжением тканин, інфаркт, діабетичні атрофії), онкологічні захворювання.

При більш детальному розгляді слід розглянути яка саме підгрупа лейкоцитів привела до зростання показника. У такому випадку говорять відповідно про нейтрофільному, лимфоцитарном, еозинофільному, моноцитарно, або базофільні лейкоцитозі.

Лейкоцити в крові знижені

Стан, при якому в крові спостерігаються низькі лейкоцити, називається лейкоцитопенія. Це дуже небезпечний стан, який має лікуватися під наглядом лікаря в максимально короткі терміни.

Чому? На початку статті ми сказали, що лейкоцити – це імунітет. Якщо в крові падають лейкоцити, то знижується і імунітет. Це означає, що людина з низькими лейкоцитами схильний інфекційних захворювань, а при вираженому зниженні показника хвороби (навіть легкий нежить) будуть протікати з важкими ускладненнями, аж до загрози для життя.

Як правило, при знижених лейкоцитах мова йде про одну з трьох причин:

– недолік поживних речовин, необхідних для створення нових клітин АБО неможливість організмом засвоювати ці речовини з повноцінного раціону;
– важкі захворювання, в боротьбі з якими гине настільки велика кількість лейкоцитів, що організм не встигає створювати нові АБО в боротьбі з якими організм виснажив резерви, необхідні для створення нових клітин;
– ураження кісткового мозку, як єдиного органу, в якому створюються всі підгрупи лейкоцитів.

Пам’ятайте, що виявлення низьких лейкоцитів в аналізі крові обов’язково має супроводжуватися зверненням до лікаря!

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: